Dieta dla grupy krwi A

Grupa krwi A – Rolnik

Okres między 25.000, a 15.000 lat p.n.e. pojawiła się grupa krwi A. Nowe warunki środowiskowe, okres kamienia łupanego. Ludzie chętnie rezygnowali z uprzedniego trybu życia i jedzenia. Rozpoczął się okres planowania, nie odbywało się już tak, że co wpadnie do ręki to jest od razu zjedzone. Jest to czas świadomego planowania zbiorów i wspólnoty międzyludzkiej. Zaczęli oni prowadzać osiadły tryb życia, np. młynarz był zależny od rolnika, a rolnik od młynarza itd. Mutacje genetyczne, które wytworzyły grupę A z grupy 0 nastąpiły gwałtownie.

Grupa krwi A – to perfekcjonaliści i introwertycy – zyskują energię w samotności, a tracą wśród ludzi. Czerpią energię ze świata wewnętrznego, są dobrymi słuchaczami, myślą zanim coś zrobią. Mają niewiele zainteresowań, ale jak już się trafią to w każde zainteresowanie bardzo się zagłębiają. Głębokie relacje z innymi nazywają “przyjaźnią”, mogą mieć trudności w zapamiętywaniu twarzy i nazwisk ,nie wyrażają swoich uczuć wyrazem twarzy. W pracy są systematyczni, wydajni i skuteczni. Są nie zastąpionymi współpracownikami, nie nadają się jednak na szefów – często brak im własnej inicjatywy.

Ich cechy i skłonności:

  • pierwszy wegetarianin, zbiera, co zasieje,
  • wrażliwy przewód pokarmowy,
  • adaptuje się dobrze do warunków dietetycznych, środowiskowych związanych z osiadłym trybem życia,
  • najlepiej odpowiada na stres poprzez swoje działania uspokajające w ciszy i samotności.

Osoby z grupą krwi A, aby być szczupłym i aktywnym, wymagają i najlepiej się czują przy diecie wegetariańskiej – nie musi być wykluczona dieta mięsna do zera.

Osoby posiadające grupę krwi A:

  • są narażone na negatywne działanie stresu, mają pasywny stosunek do stresu ukrywając emocje w sobie,
  • szczególnie wrażliwa na stres jest równowaga hormonalna – powstaje wysoki poziom hormonu stresu – kortyzolu.
  • są to osoby ze skłonnościami do chorób na cukrzycę, choroby serca oraz nowotwory,
  • grupa krwi A relaksuje się, regeneruje i odpoczywa w spokoju, przy czytaniu książki, dobrym filmie i nie koniecznie w gabinetach Fitness. Należy tu szczególnie polecić jogę, taichi, ćwiczenia medytacyjne i głębokie oddychanie.

Witaminy i minerały dla grupy krwi A, znajdziesz w produkcie Vital A oraz Primrose Oil:

Przejdź do sklepu klikając w zdjęcie produktów


Write a Reply or Comment